تفاوت میگو دریایی و میگو پرورشی

تفاوت قیت میگو دریایی و پرورشی

تفاوت قیمت میگو دریایی و پرورشی

همواره این سوال از ما پرسیده خواهد شد که تفاوت میگو دریایی و پرورشی در چیست، تمامی تفاوت قیمت میگو دریایی و پرورشی در بازار و انواع مختلف آن را در این مقاله برسی خواهیم کرد.

قیمت میگو در بازار

میگو ها از جمله آبزیانی هستند که سخت پوست هستند و در آب های شور و شیرین زیست می کنند که ما آن ها را به دو دسته میگو آب شیرین و آب شور تقسیم خواهیم کرد و در ادامه قیمت میگو در بازار و نوسانات آن را شرح می هیم.

اولین مورد اندازه میگو است که قیمت آن را تعیین می کند اندازه میگو طیف وسیعی را شامل می شود اندازه میگو می تواند شامل شاه میگو باشد که طرفداران خاص خود را دارد و می تواند کوچک باشد اندازه میگو معمولا می تواند از ده در هر کیلو تا 120 در هر کیلو باشد این تعداد می تواند بیشتر یا کمتر نیز باشد.

امروزه به دلیل کاهش نسل میگوی دریایی، بشر به پرورش این ماده غذایی ارزشمند روی آورده است. میگوی پرورشی تا حدودی متفاوت است. به همین دلیل تفاوت قیمت در آنها دیده می شود.

به دلیل تخریب محیط زیست و از بین رفتن زیستگاه میگو و صید بی رویه، منابع این ماده غذایی کاهش یافته است.

فرآیند رسیدن میگو به مشتری توسط واسطه های مختلف انجام می شود واسطه ها باعث می شوند شما تفاوت قیمت ها را ببینید هر چه تعداد واسطه ها بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر است.

تفاوت-قیمت-میگو-پرورشی-و-دریایی

فاصله زمانی صید تا خرید می تواند بر قیمت میگو تاثیر بگذارد میگو حاوی مقدار زیادی امگا 3 و اسیدهای چرب غیراشباع است. بنابراین از زمان صید تا زمان مصرف باید سرعت انتقال آن بسیار بالا و تحت شرایط خاص باشد اگر این شرایط رعایت نشود، این اسیدهای چرب با ارزش فاسد می شوند.

معمولا در فصل صید میگو، میگو در بازار به وفور یافت می شود بنابراین قیمت میگو کمی کمتر است در خارج از فصل صید میگو، قیمت باید افزایش یابد میگو همیشه یک ماده غذایی است که تقاضای زیادی دارد، به ویژه برای شرکت های صادرکننده.

میگو یکی از غذاهای دریایی بسیار مفید است که سرشار از امگا 3 است، بهتر است این غذای دریایی ارزشمند را در برنامه غذایی خود قرار دهید بهتر است در خرید میگو در تابستان مراقب باشید زیرا این غذای دریایی در هوای گرم بسیار خراب می شود قابل قبول است.

به گفته یک دامپزشک، میگوی سالم و تازه باید عاری از هرگونه بوی نامطبوع، قوی و تند باشد بوی میگوی سالم و تازه، خاص و ملایم است در حالت فساد بوی تند آمونیاک از میگو به مشام می رسد در میگوی سالم و تازه، پوسته آن محکم به گوشت آن می چسبد.

قیمت میگو دریایی

از جمله میگو هایی که مواد معدنی و مغذی بسیاری را دارند و در آب شور دریا زندگی می کنند میگو دریایی است، قیمت میگو دریایی در شهرهای مختلف با توجه به اندازه آن محاسبه می شود نمیتوان قیمت دقیقی را برای آن اعلام کرد، اما میتوانید به فروشگاه لیان فیش مارکت سری بزنید که این آبزی دریایی به صورت تازه و منجمد به فروش می رسد.

میگوهای پیر یا پوسیده، پوسته آن رنگ طبیعی ندارد و گاهی کدر می شود، میگوی تازه و سالم دارای گوشت سفت است و گوشت آن لغزنده و لزج نیست روی پوسته یا گوشت میگوی تازه و سالم هیچ لکه یا خال سیاهی وجود نداشته باشد.

بد نیست بدانید دلیل این لکه ها عدم استفاده از یخ و نگهداری طولانی مدت میگو در هوای گرم است که در این صورت لکه های سیاه رنگی روی سطح آن ظاهر می شود و ظاهر میگو را ناخوشایند می کند پاهای میگو نیز وقتی برای مدت طولانی در آب داغ یا در مخزن نگهداری که یخ تمام شده است، سیاه می شود.

پوسته میگوی خام بسته به گونه میگو ممکن است سبز مایل به خاکستری، قهوه ای مایل به صورتی یا صورتی کم رنگ یا حتی سفید کم رنگ باشد در حالی که در میگوی فاسد پوسته آن رنگ طبیعی ندارد و گاهی کدر می شود مهمترین عامل تغییر رنگ میگو، ماندن طولانی مدت زیر نور خورشید و عدم استفاده از یخ برای نگهداری آن است.

در تشخیص میگوی پرورشی از دریا باید بدانید که در میگوی پرورشی رنگ پوست آن سبز زیتونی و در میگوی خلیج فارس رنگ پوست آن صورتی روشن است.

میگوها به سمت عقب شنا می کنند میگوها در مناطق آلوده به مواد سمی بسیار مقاوم هستند و میگو به طور گسترده توسط انسان به عنوان غذا استفاده می شود و مانند سایر غذاهای دریایی، میگو سرشار از کلسیم، ید و پروتئین بوده و دارای 122 تا 251 میلی گرم کلسترول است بسته به روش تهیه و مصرف میگو به دلیل تاثیر آن بر سیستم گردش خون یک فرد سالم ارزیابی شده است.

نیاسین ها نقش بسیار متفاوتی در متابولیسم ایفا می کنند که در آن باعث ضعف عضلانی، بی اشتهایی، سوء هاضمه و مشکلات پوستی می شوند و علائم شدیدی را به شخم زن همراه با خشکی و تیره شدن پوست و همچنین پوسته پوسته شدن می دهند. به عنوان مشکلات روانی بودن

قیمت میگو پرورشی

دسته دیگری از میگو ها، پرورشی هستند که در مکان های مختلف کشور تولید و عرضه می شود، قیمت میگو پرورشی نیز وابسته به عوامل گوناگونی است که بسته بندی و هزینه حمل و نقل از جمله ی این عوامل می باشد.

تفاوت قیمت میگو پرورشی و میگو دریایی

در تشخیص میگوی پرورشی و دریایی بدانید که میگو دارای مقدار قابل توجهی مواد معدنی ضروری به ویژه آهن و فسفر است که برای کودکان در حال رشد و زنان باردار بسیار مفید است. دارای منابع عالی ویتامین B12، ویتامین D، سلنیوم، پروتئین با کیفیت بالا، دارای چربی های اشباع نشده، آهن و نیاسین است و یک بسته کامل از ویتامین ها را تشکیل می دهد.

سلنیوم در تجدید و ترمیم قسمت های آسیب دیده DNA مهم است و سرطان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و در فعالیت آنزیم گلوتاتیون پراکسیداز نقش دارد که مواد سمی کبد را خنثی می کند و مصرف روزانه 120 گرم میگو 81.7 درصد از میزان مصرف را تشکیل می دهد نیاز روزانه به سلنیوم و میگو نیز حاوی اسید آمینه تریپتوفان است و این اسید آمینه در بدن به نیاسین ویتامین B3 تبدیل می شود.

دسته بندی: میگو
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

جدیدترین های بلاگ
فهرست